Asta 34 / Libri, autografi e manoscritti [ASTA A TEMPO]

lun 4 LUGLIO -  gio 14 LUGLIO 2022
Lotto di 4 edizioni religiose.  Gregorio Valenziani, Jacques Marchant, Andrea Castaldo Pescara, Francisco Toledo  - Asta Libri, autografi e manoscritti [ASTA A TEMPO] - Libreria Antiquaria Gonnelli - Casa d'Aste - Gonnelli Casa d'Aste
Lotto 110
[ Gregorio Valenziani, Jacques Marchant, Andrea Castaldo Pescara, Francisco Toledo ]

Lotto di 4 edizioni religiose.

XVI-XVII secolo.

Compongono il lotto: 1) Toledo FranciscoIn sacrosanctum Ioannis evangelium commentarii... Romae: apud Iacobum Tornerium, 1588 (seconda parte scompleta del frontespizio); 2) Castaldo Pescara Andrea, Praxis caeremoniarum seu sacrorum Romanae Ecc.ae rituum accurata tractatio... Neapoli: apud Lazzarum Scorigium et iterum apud Camilum Cavallum, 1645; 3) Valenziani Gregorio, Hymnodia sanctorum patrum quae a S. Rom. Ecclesia per annum decantari solet... Venetijs: Combi, sub signo Minervae, 1646; 4) Marchant Jacques, Hortus pastorum sacrae doctrinae floribus polymitus... Lugduni: Apud Ioannem Carteron, 1673.

(4)

Tutti i volumi presentano gravi difetti alle legature.

invenduto: 200 €