Lotto 820

Seutter Georg Matthäus

[Atlas minor].

Augsburg: s.e., [ca 1744].

In-4° oblungo (mm 220x280). Contiene 20 carte geografiche acquerellate a piena pagina; rilegate in fine altre 9 carte provenienti da altri esemplari, di formato diverso. Legatura coeva in mezza pelle con punte e piatti in carta decorata. Titolo in oro su tassello al dorso, contropiatti in carta decorata. Esemplare scompleto del frontespizio e di parte delle tavole, si vende come raccolta di carte.

L'opera comprende le seguenti carte: Planisphaerium coeleste, Europa religionis Christianae, Asia cum imnibus imperiis provinciis, statibus et insulis, Africa juxta navigationes, Novus orbis sive America septentrionalis, America meridionalis, Novissima et accuratissima Regnorum Hispaniae et Portugalliae tabella geographica, Gallia, Angliae, Scotiae et Hiberniae, XVII Provinciae Belgii, Nova totius Italiae, Nova totius Helvetiae, Imperium Romano-germanicum, Regnum Bohemiae, Synopsis plagae Septentrionalis Sueciae Daniae et Norwegiae regn., Regni Hungariae, Imperium Russiae Magnae, Magni turcanum dominatoris Imperium, Terra Sancra.

Base d'asta