Lotto 892

Castelli Bartolomeo

[ Giorgio Baglivi, Giulio Cesare Claudini ]

Lexicon medicum Graeco-Latinum, primum tribus editionibus a Jacobo Pancratio Brunone locupletatum [...]. In duos tomos divisum. Tomus primus (-secundus).

Patavii: ex typographia Seminarii apud Johannem Manfr, 1755.

2 volumi in-4° (mm 243x182). Pagine [8], 445, [3] bianche; 477, [3] bianche. Primo frontespizio in inchiostro rosso e nero, marca dello stampatore incisa in legno su entrambi. Lievi fioriture ma buon esemplare in barbe. Legatura coeva in mezza pergamena con angoli, piatti marmorizzati. SI AGGIUNGE: Baglivi Giorgio, De praxi medica ad priscam observandi rationem revocanda, libri duo. Romae: typis Dominici Antonii Herculis, sumptibus Caesaretti bibliop., 1696. 2 parti in 1 volume in-8° (mm 160x105). Pagine [20], 259, [1]; 119, [1] + 1 tavola incisa in rame fuori testo. Rifilato e con bruniture. Legatura ottocentesca in pergamena rigida con titoli manoscritti da mano recente al dorso a 5 nervi. SI AGGIUNGE: Claudini Giulio Cesare, Responsionum, et consultationum medicinalium tomus Unicus... Hanoviae: Typis Wechelianis, apud Claudium Marnium..., 1628.

(4)

Lotto non passibile di restituzione.

Base d'asta