Auction 30 / Graphics & Books

mon 19 APRIL -  wed 21 APRIL 2021
Lot 1060

Folengo Teofilo

Neolatini, Poesia, Letteratura, Letteratura

Opus Merlini Cocaii poetae Mantuani Macaronicorum, totum in pristinam formamper me magistrum Acquarium Lodolam optime redactum, in his infra notatistitulis divisum..

Venetiis: apud Bevilacquam, 1613.

In-12° (mm 138x188). Pagine 541, [9] di [11]. Mancante l'ultima carta bianca. Legatura coeva in piena pergamena rigida con lacerti di legacci e vecchia collocazione manoscritta al dorso. Mancanze alle cuffie. SI AGGIUNGE: Id., Opus Merlini Cocaii poetae Mantuani Macaronicorum, totum in pristinam formamper me magistrum Acquarium Lodolam optime redactum, in his infra notatistitulis divisum... Venetiis: apud Dominicum de Imbertis, 1585. 1 volume in-12° (mm 140x78). Scompleto di alcune carte, altri difetti.