lun 19 APRILE -  mer 21 APRILE 2021
Lotto 1060

Folengo Teofilo

Opus Merlini Cocaii poetae Mantuani Macaronicorum, totum in pristinam formamper me magistrum Acquarium Lodolam optime redactum, in his infra notatistitulis divisum..

Venetiis: apud Bevilacquam, 1613.

In-12° (mm 138x188). Pagine 541, [9] di [11]. Mancante l'ultima carta bianca. Legatura coeva in piena pergamena rigida con lacerti di legacci e vecchia collocazione manoscritta al dorso. Mancanze alle cuffie. SI AGGIUNGE: Id., Opus Merlini Cocaii poetae Mantuani Macaronicorum, totum in pristinam formamper me magistrum Acquarium Lodolam optime redactum, in his infra notatistitulis divisum... Venetiis: apud Dominicum de Imbertis, 1585. 1 volume in-12° (mm 140x78). Scompleto di alcune carte, altri difetti.

Base d'asta