Asta 11 - I / Libri, Manoscritti e Autografi

gio 15 NOVEMBRE -  ven 16 NOVEMBRE 2012
Lotto 698

Sassonia Ercole

Herculis Saxoniae Patauini ... Opera practica. Quibus hac nouissima editione praeter alia accesserunt eiusdem auctoris Tractatus de morbis mulierum, & De pulsibus, ac vrinis. Omnia quam ante cura emendatiore.

Patauii: apud Franciscum Bolzettam bibliopolam Patauinum, 1639.

In-folio (mm 314x211). Pagine delle 5 parti ([8], 276; 172; 44 [i.e. 40]; 30; 60 p.). Segnatura: π4 A-R8 S2; A-N6 O8; *2 A2 A†2 B-C6 D4; A-B6 C4(-C4); A-E6. Lacuna al margine della pagina numerata 49 della 2. parte. Fregio calcografico al frontespizio, capilettera, frontalini in xilografia. Legatura moderna in mezza pelle, titolo in oro al dorso e tagli colorati di rosso.

Base d'asta