Auction 41 / Books, autographs & manuscripts

tue 21 MARCH -  thu 23 MARCH 2023
Lot 619

Castro Estevao Rodrigues

Medicina, Chirurgia, Medicina

Chyrurgico medicus seu de chyrurgicis administrationibus privatae lectiones [...] De Potu refrigerato accessit etiam De animalibus microsomi percelebris enarratio.

Florentiae: ex typographia Amatoris Masse, 1650.

In-8° (mm 158x105). Pagine 118, [2]. Gore ad alcuni fascicoli e rare fioriture sparse. Legatura coeva in piena pergamena rigida muta. Sguardie rinnovate.

Raro esemplare.

EUR 90,00