Auction 30 / Graphics & Books

mon 19 APRIL -  wed 21 APRIL 2021
Lot 1102

Justinianus

Diritto, Storia, Diritto e Politica

Codex [...] novem libros mythicis imaginibus illustratos complectens.

Lugduni: ad Salmandrae, apud Sennetonios fratres, 1549.

In folio (mm 405x268). Frontespizio in rosso e nero entro ampia cornice xilografica, numerosi capilettera in legno nel testo. Restauri alle prime carte e un lavoro di tarlo nell'ultimo.  SI AGGIUNGE: Id., Digestum vetus [...] Digestorum, seu Pandectarum... Lugduni: ad Salamandrae, apud Sennetonios fratres, 1550. In folio (mm 405x270). SI AGGIUNGE: Digestum novum Pandectarum iuris civilis... Lugduni: apud Hugonem à Porta, 1550. In folio (mm 405x270). Infortiatum qui secundae est Digestorum tomus... Lugduni: ad Salamandrae, apud Sennetonios fratres, 1550. SI AGGIUNGE: Id., Institutionum [...] libri quatuor, ad vetustissimorum simul et emendatissimorum exemplarium fidem summa diligentia recogniti. Lugduni: apud Hugonem à Porta, 1550. In-folio (mm 405x280). SEGUE: Id., Authentica [...] Novellarum volumen eruditis animaduersionibus, adscriptionibusque pretextum... Lugduni: ad Salamandrae, apud Sennetonios fratres, 1550. Testo impresso in rosso e nero. Legatura omogenea settecentesca in piena pergamena rigida con titoli impressi in oro su falso tassello al dorso e sguardie marmorizzate.

(5)