Auction 36 / Books, autographs & manuscripts

tue 11 OCTOBER -  wed 12 OCTOBER 2022
Lot 94
[ Gaius Silius Italicus, Naso Publius Ovidius, Tranquillus Gaius Suetonius ]

Lotto di 12 opere di letteratura classica.

XVI-XIX secolo.

Compongono il lotto: 1) Silius Italicus Gaius, De Bello Punico libri septemdecim. Lugduni: apud Seb. Gryphium, 1547. In-16° (mm 118x66). 2) Ovidius Naso Publius, Metamorphosis, Dat is Verandering of Herschepping... Amsterdam: Ian van Hilten, 1643. In-16° (mm 125x67). 3) Authenticae seu Nouellae Constitutiones D. Iustiniani sacratissimi principis, cum veteri translatione, Graecis nunc primùm apposita... Lugduni: apud Gulielmum Rovillium, 1581. In-16° (mm 116x70). 4) Suetonius Tranquillus Gaius, Caii Suetonii Tranquilii quae extant & in eum M. Zuerii Boxhorni, notae. Editio novissima... Amstelaedami: Joannem Janssonium, 1668. In-12° (mm 135x71). Elenco completo disponibile su richiesta.

(12)

Alcune opere presentano difetti.